Alan Walker Budapesten egy olyan mesét osztott meg, amely még Hans Christian Andersen is elismerően bólogatott volna.


Bár a hétköznapok terhe, a fárasztó munkanap és a világot sújtó problémák árnyékában, Alan Walker budapesti koncertje olyan menedéket nyújtott, ahol a közönség teljes mértékben elmerülhetett a zene varázsában. A norvég DJ és producer szerdán este a Papp László Budapest Sportarénában varázslatos élményt nyújtott a Walkerworld turné keretein belül. A koncert nem csupán az elektronikus zene legjobb dalait vonultatta fel, hanem egy lélegzetelállító audiovizuális élményt is kínált, amely minden érzékszervet megérintett. A grandiózus színpadkép, a lenyűgöző élő vokálok és a mesterien megkomponált zenei ív mind arra utalt, hogy ez nem csupán egy egyszerű DJ-szett, hanem egy epikus narratíva, amely a magyar közönség szívében mély nyomot hagyott.

Alan Walker szerdai budapesti koncertje minden akadályt legyőzött: sem a hét középső napja, sem a kimerítő munkanap, sem az esős időjárás nem tudta megfékezni a zenész varázslatos előadását. Sőt, még a legelkötelezettebb rajongókat is sikerült meglepnie, akik nap mint nap az ő dallamai között élik mindennapjaikat.

Alan Walker neve mára a futurisztikus zenei élmények és az epikus vizuális showk megtestesítőjévé vált – ezt pedig szerda este Budapesten is megmutatta. A norvég DJ és producer március elején indult európai turnéra, hogy rajongóit egy lenyűgöző audiovizuális utazásra hívja a Walkerworld névre keresztelt előadásával, amely egyben legújabb albumának is a címe. A turné során 14 éjszaka alatt 11 országot érint, köztük olyan nagyvárosokat, mint London, Berlin, Párizs és Madrid – és szerencsére Budapest is a listára került.

A műsort nézve és hallgatva valószínűleg sokan osztoznak velem ebben az érzésben...

Már az este kezdetén nyilvánvalóvá vált, hogy bár Alan Walker csupán 2015-ben lépett be a zenei színtérre, a melódiái időtlenek. A küzdőtér vibráló atmoszférája a fiatalok lelkesedésének köszönhetően a szórakozóhelyek pezsgő életét idézte meg, miközben az ülőszektorokban tinédzserek és kisebb gyerekek szüleikkel várakoztak. Ráadásul néhány nagyszülő is feltűnt unokáikkal, ami egyértelműen mutatja, hogy Walker zenéje generációs hidakat épít – még ha csupán egy este erejéig is.

A közönséget ezúttal Metzker Viki melegítette be, aki nem sokkal nyolc óra előtt állt a pult mögé. Ekkor még nem telt meg teljesen az Aréna, nyolc órakor a két részre osztott küzdőtér csupán harmadát töltötte meg a tömeg, és az ülőhelyek fele is még üresen maradt, ám amikor a magyar DJ belevágott a szettjébe a folyosókon, a mosdókban, és az italárusoknál lézengők is az ismerős dallamok irányába indultak. A hangbeállítás kezdetben döcögős volt, egyszerre több hangsáv dübörgött, mintha egy tucat lemezlovas nyomta volna meg egyszerre a "play" gombot, ám némi igazítás után a hangzavar ismerős dallamokká formálódott, és Metzker végül sikeresen ráhangolta a közönséget az estére.

Ahogy telt az idő, a tömeg egyre inkább átélte a zene varázsát. Nem véletlen, hogy Metzker mesterien ismerte a kulcsokat, amelyekkel a magyar közönséget könnyedén rabul ejthette. Alan Walker fanatikusai számára pedig hamar nyilvánvalóvá vált, hogy a "Dübörög a ház" című Emergency House számnál kevés olyan dal létezik, ami jobb partit indíthatna Magyarországon. A retró zene örök érvényű népszerűsége sem meglepő: a régi, jól ismert slágerek és klasszikusok évtizedek óta életet lehelnek a bulikba, legyen szó iskolai farsangról vagy a panelház tizedikén tartott baráti összejövetelről. De most térjünk vissza az arénába!

A Papp László Budapest Sportarénában szerda este megrendezett koncert - mert ez nem csupán egy DJ-szett volt - egy újabb bizonyítéka volt annak, hogy Walker zenéje kortalan és határokat nem ismerő élményt nyújt. A futurisztikus vizuálokkal és ikonikus slágerekkel tarkított fellépésre aligha mondható el, hogy valaki rányomott a play gombra, és várta, hogy learathassa a babérokat. Sokkal inkább egy tökéletesen felépített, dinamikus történetmesélésnek lehettünk szem- és fültanúi, amely során a közönség egy estére beléphetett a Walker-univerzumba. Nem véletlen a Walkerworld elnevezés...

Az este egy lenyűgöző videó intróval kezdődött, amely megalapozta a koncert izgalmas narratíváját. A látványvilág olyan hatást keltett, mintha egy videojáték vagy egy sci-fi film világába léptünk volna be, egy drón (vagy talán egy űrhajó) formájában, miközben a dallista gondosan megtervezett ívet rajzolt ki. Az első szakasz a pörgős, energikus dalokra épült, amelyek azonnal felpörgették a közönséget. Felcsendült...

Ahogy az este előrehaladt, a zene is egyre izgalmasabb fordulatokat vett. Walker nem csupán egy laptop mögött álló DJ volt; ő egy mesélő, aki dallamaival egy varázslatos utazásra hívta a közönséget. Nem csupán dalokat kevert, hanem egy különleges narratívát szőtt, amelyben mindenki felfedezővé válhatott a saját kis univerzumban. A látványvilág és a hangzás harmóniája együtt teremtett egy olyan élményt, amelyben a közönség teljesen elmerülhetett Walker világának lenyűgöző mélységeiben.

Alan Walker koncertje valóban kiemelkedett a hagyományos DJ-szettek sorából, hiszen nem csupán a slágereit mixelte, hanem élő énekesekkel együtt teremtett egy igazán különleges zenei élményt. Ez a megközelítés az elektronikus zenei színtéren meglehetősen ritka, és emlékezetessé tette az eseményt. Avicii volt az egyik úttörő, aki a legendás "Wake Me Up" slágerével és a "True" című albumával nyitotta meg az utat az ilyen irányú kísérletek előtt. Walker ezt a hagyományt továbbvitte, és olyan vendégénekeseket hívott színpadra, akik friss színt és hangzást csempésztek a koncertbe, így még emlékezetesebbé téve az élményt.

Amikor a norvég énekesnő, Anne Gudrun, és a finn Robin Packalen fellépett, szinte elfeledtük, hogy egy DJ buli közepén vagyunk. Olyan varázslatos atmoszférát teremtettek, hogy az ember azt érezte, egy különleges zenei fesztiválon vesz részt. A két művész energiája és színpadi jelenléte színesítette Walker számítógépes ütemeit, így a lemezlovas feladata csupán annyi volt, hogy a háttérben biztosítsa a ritmust, miközben a klasszis énekesek fénye ragyogott. A koncert igazi zenei utazássá alakult, ahol a DJ csupán a talpalávalót szolgáltatta, míg Gudrun és Packalen a színpad valódi sztárjaiként tündököltek.

Walker és csapata a színpadon egy olyan műsort varázsolt, amely messze túllépett a hagyományos DJ-show keretein. A produkció igazi zenei élményként bontakozott ki, ahol az énekesek szerepe és a gondosan megkomponált vizuális világ harmonikus egységet alkotott. A setlist gazdag dinamikája pedig még inkább fokozta az est varázsát, így minden jelenlévő számára felejthetetlen élményt nyújtottak.

Alan Walker különleges kapcsolatot ápol a magyar közönséggel, ami nem meglepő, hiszen már számos alkalommal szórakoztatta a hazai rajongókat, például a Sziget Fesztivál színpadán. A koncert előtti napon az Indexnek adott interjújában lelkesen beszélt arról, mennyire várja a budapesti fellépését, és mennyire izgatottan tekint a közönséggel való újabb találkozás elé.

Mindig nagyszerű érzés Magyarországon lenni. Főként fesztiválokon jártam itt eddig, de most visszatérhetek a saját turnémmal, amely ráadásul majdnem telt házas. Ez az első alkalom, hogy ilyesmit csinálok ebben az országban

- nyilatkozta akkor.

A tavalyi Dj Mag szavazás során, amely a világ legkiválóbb lemezlovasait rangsorolta, Walker a 13. helyet szerezte meg. Kiemelte, hogy míg egy fesztiválon a közönség főként a szórakozásra és az együtt bulizásra vágyik, addig egy arénás koncert egészen másfajta élményt kínál a rajongóknak.

Egy fesztiválon az emberek mindig egy fergeteges bulira kívánkoznak, de számomra egy saját turné során elengedhetetlen, hogy az igazi dalaimat, kreatív remixeket és egy teljes zenei élményt kínáljak nekik. Az a vágyam, hogy a közönség valóban átélhesse a zene varázsát, és együtt merüljünk el a ritmusok tengerében.

A budapesti koncert egyértelműen megtestesítette ezt a filozófiát: Walker nem csupán az elektronikus zene világára támaszkodott, hanem egy alaposan kidolgozott zenei és vizuális történetmesélést varázsolt a közönség elé. A különleges feldolgozások, remixek és lenyűgöző fényjáték révén egy igazán felejthetetlen élményt kínált turnéja során Magyarországon, így a jelenlévők emlékezetében a DJ neve hallatán már nem csupán a "Faded" sláger fog felidéződni.

A magyar közönség elvárásaihoz mérten természetesen nem okozott csalódást – ahogy Walker is megjegyezte, az itteni rajongók energiája mindig lenyűgöző. Az őrült lelkesedésük láthatóan rátapadt Walkerre is az arénában; a meglehetősen meleg, zárt koncerthelyszínen is a jól megszokott kapucnis pulóverében, csuklyával és maszkkal az arcán folyamatosan ugráló előadó szinte csurom vízben úszott. Miközben a küzdőtéren bulizó tömeget énekeltette, az embereknek integetett, vagy éppen a telefonjaik zseblámpáinak felkapcsolására buzdította őket.

A siker nem csupán a véletlen szüleménye. Alan Walker zenéje egy különleges fúziót alkot az elektronikus tánczene (EDM) számos alműfajából, kezdve a progresszív house-tól, át a melodikus basszusokon, egészen a trance és future bass elemekig. Szettjeiben gyakran felbukkannak filmzeneszerű, epikus hangzásvilágot idéző dallamok, melyeket modern elektronikus alapokkal és lenyűgöző dropokkal fűszerez. A koncert alatt a magyar közönség is végigélhette Walker zenei világának változatos állomásait: az érzelmekkel teli, atmoszférikus felépítésektől kezdve a lendületes, táncra hívó részekig mindenféle zenei ínycsiklandóság megtalálható volt.

Az este utolsó szakasza egy fényes energiatöltetként robbant ki. A közönség már extázisban éltette a pillanatot, amikor Walker a legismertebb himnuszait kezdte el játszani. Dübörgött a „Legends Never Die”, a Pitbull „Give Me Everything”-je, a régóta várt „The Spectre”, valamint a „Lily” és az „On My Way". És természetesen, ahogyan azóta szinte minden DJ szettjében, most is felhangzott a svéd Avicii örök klasszikusa, a „Levels”, amelyet Walker saját stílusára formált. Bármennyire is klisésen hangzik (de valójában nem az), a légkör egyszerűen magával ragadta az embereket, és mindenki együtt élt a zenével.

Becsületükre szóljon, türelemmel végigülték, tapsolták, énekelték, vagy ugrálták a DJ showját, és csupán néhányan indultak el a grandiózus finálé előtt - ki a dugó elkerülése miatt állt fel a székéből, míg mások a biztos hazajutást jelentő utolsó vonat és busz irányába vették az irányt az arénából nem sokkal 23 óra előtt. Legalábbis aligha amiatt szedelőzködtek idő előtt, mert Walker csalódást okozott volna...

Ahogyan azt az egész buli alatt tapasztalhattuk, a fejünkben élő slágerek egyedi hangszerelésben csendültek fel. Így történt, hogy Walker egy váratlan impulzus hatására a Queen ikonikus „We Will Rock You” részletét is ügyesen beillesztette debütáló slágere közé. Ezzel a koncert végén egy valóban epikus csúcspontot teremtett, amely mindenki szívében nyomot hagyott.

Alan Walker természetesen nem feledkezett meg a kötelező elemekről sem, és a háláját kifejezve megajándékozta a még mindig teljes lendülettel bulizó magyar közönséget egy meghajlással:

Budapest, hálás szívvel köszönöm neked!

- kiáltotta többször is tökéletes magyarsággal a norvég, aki sokáig a szavakat sem találta a buli végén, annyira magával ragadta az aréna szeretete. A Walkerworld turné budapesti állomása így kétség kívül egy felejthetetlen utazás volt - amelyet a rajongók, és jó eséllyel maga Alan Walker is még sokáig emlegetni fognak. Már amint visszatértek a Föld nevű bolygóra...

Related posts