Az Egyesült Királyság fiatalabb generációi, különösen a Z generáció, egyre inkább érdeklődnek a diktatúrák iránt, amely a politikai struktúrák és hatalmi viszonyok újragondolásához vezet. A globális problémák és a hagyományos politikai rendszerek iránti c
Egy friss közvélemény-kutatás szerint a brit fiatalok többsége támogatja, hogy az országukat diktatúrává alakítsák, írja az Independent. A felmérés eredményei azt mutatják, hogy a Z generáció (1996 és 2012 között született személyek) a legautoritáriusabb és legliberálisabb generáció is egyben.
A Z generáció tagjainak több mint fele (52%) úgy véli, hogy az Egyesült Királyság jelentősen javulna, ha egy határozott vezető állna az élén, aki mentes lenne a parlamenti viták és választási procedúrák bonyodalmaitól. Ezen kívül egyharmaduk abban a hitben van, hogy az országuk helyzete kedvezőbb lenne, ha a hadsereg irányítása alatt állna.
Egyértelmű bizonyítéka van a demokráciától való elszakadásnak, amelyet az igazságot szándékosan kiforgató online tartalomgyártók táplálnak, és a nemek közötti növekvő szakadéknak, amely mindannyiunkat aggaszt
„Tedd különlegessé a szövegedet!” – hangzott el Alex Mahon, a Channel 4 vezérigazgatójának figyelmeztetése.
A Z generáció tagjainak 47%-a úgy véli, hogy a társadalom szervezeti struktúráját alapjaiban kellene átalakítani, egyfajta forradalmi megközelítéssel. Ezzel szemben a 45-65 éves korosztály körében csupán 33% osztja ezt a nézetet.
A felmérés a nemek közötti egyenlőséggel kapcsolatos véleményekben is éles szakadékot mutat: a 13-27 év közötti férfi válaszadók 45 százaléka egyetértett azzal az állítással, hogy a nők egyenlőségének előmozdításában olyan messzire ment a társadalom, hogy az már a férfiakat diszkriminálja, további 44 százalékuk pedig egyetértett azzal, hogy a nők egyenjogúságának kérdésében már túl messzire mentek.
A férfiak 42%-a hajlandó bizalmat szavazni olyan szélsőséges személyiségeknek, mint Andrew Tate, akit szexuális erőszakkal és emberkereskedelemmel vádolnak, illetve Jordan Peterson, a kanadai konzervatív pszichológus.
Egy 21 éves férfi azt mondta a közvélemény-kutatóknak, hogy Tate "erőt ad" neki, egy másik 25 éves férfi pedig elmondta, hogy "célpontnak" érzi magát, mert ő egy átlagos heteroszexuális fehér férfi, aki a múltban "kulturális előnyben volt", de ez most szerinte a másik irányba fordult, és véleménye szerinte most "potenciálisan azt kockáztatjuk, hogy hátrányos megkülönböztetést alkalmaznak velük szemben a kisebbségi csoportokhoz tartozó emberek javára".
A fiatalabb válaszadók körében a közösségi média mint hírforrás megbízhatósága sokkal nagyobb elismerésnek örvend, mint a hagyományos mainstream médiáé. A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a Z generáció egyre inkább kétségekkel küzd azzal kapcsolatban, hogy kiben és miben lehet megbízni. Mahon megfigyelései alapján bár a Z generáció tudatosan közelít a médiához, születésük óta folyamatosan ki vannak téve a közösségi média zavaros és polarizáló jellegének, ami sok esetben szándékos félrevezetéshez vezet.