Egy szomorú és megrázó esemény történt, amikor a Trump szállodája előtt robbantó férfi búcsúüzenetet hagyott hátra. Az üzenet egyfajta utolsó gondolatokat és érzéseket tükrözött, amelyek arra utaltak, hogy a cselekedete mögött mélyebb indítékok húzódtak m


"Ez nem egy terrorcselekmény, hanem egy figyelmeztetés" - fogalmazott a robbanásban elhunyt katona.

A nyomozók a pénteki incidens felderítése során találták meg a hadseregben szolgáló, 37 éves Matthew Livelsberger üzenetét a telefonjában, amelyben azt írta: "Ez nem terrorista támadás, hanem egy ébresztő. Az amerikaiak csak a látványosságokra és az erőszakra figyelnek fel. Mi is lenne jobb módszer a mondandóm célba juttatására, mint a robbanószerek és tűzijátékok?" - írja az Associated Press hírügynökség.

Livelsberger levelei széles spektrumú témákat ölelnek fel, a politikai sérelmektől kezdve a társadalmi problémákon át egészen a hazai és nemzetközi kérdésekig, beleértve az ukrajnai háborút is. Egyik levelében kifejtette, hogy az Egyesült Államok "véglegesen beteg, és az összeomlás szélére került".

Ahogy arról korábban a HVG is beszámolt, a Las Vegas-i Trump Hotel előtt felrobbant egy Tesla Cybertruck, amelyben tűzijátékok, gáztartályok és kempingfőzők használatához szükséges gázok voltak. A robbanószereket egy rendszerbe integrálták, amelyet Livelsberger aktivált, mielőtt végzetes lépést tett és agyonlőtte magát az autóban. A detonáció következtében egy ember életét vesztette, heten pedig megsebesültek. A robbanást követően a Trump International Hotelt kiürítették, és a vendégek egy részét más szállodákba irányították.

A Tesla mögött álló Elon Musk, aki az idei kampány során Trump egyik legfőbb támogatója volt, nem csupán a vállalat irányításában játszik fontos szerepet. Az új kormányban is nem hivatalos feladatokat lát el, miközben szórakozásként más országok, például Németország szélsőjobboldali politikai mozgalmait is hangosan népszerűsíti. Emellett a demokratikus választási folyamatok befolyásolásában is aktívan részt vesz, nemcsak hazájában, hanem az Egyesült Királyságban is.

Felmerült, hogy a két eset között lehet összefüggés, hiszen mindkettő egyazon napon zajlott, és a gyanúsítottak katona múltúak voltak. Ráadásul az akcióhoz használt járművet is ugyanattól a vállalattól bérelték. Ennek ellenére a rendőrség eddig nem tudott olyan meggyőző bizonyítékot felmutatni, amely alátámasztaná ezt a feltételezést.

A Németországban szolgálatot teljesítő katona hivatalos eltávozáson tartózkodott, és felesége állítása szerint már több napja nem kapott tőle hírt.

Related posts