Fedezd fel a parajdi sóbányánál kialakult lenyűgöző krátereket egy drónfelvételen! A légifelvételek segítségével különleges perspektívából láthatjuk a sóbányászat következményeit és a táj formálódását. Ne hagyd ki ezt a látványos bemutatót, amely új fényb


A Sóvidék Televízió drónfelvételeket osztott meg a parajdi munkaterületen tapasztalt áradásokról és beomlásokról. A videón jól láthatóak a több méter mély üregek, amelyek az események következtében keletkeztek – számol be róla a Transtelex.

Bár a nagyobb területen a felszínmozgások minimálisnak tekinthetők, a sóbánya környékén a közelmúltban újabb beomlásokra került sor.

Szakértők véleménye alapján a talaj állapota továbbra is ingatag, így a beszakadások kockázata még mindig fennáll.

A födém beomlásától kezdve a katasztrófa árnyéka folyamatosan ott lebegett, azonban a helyzet valójában nem hirtelen történt meg, hanem egy fokozatos, szisztematikus beszakadás indult el. Az idő múlásával több kisebb kráter összeolvadt, és olyan mély szakadékok keletkeztek, amelyek sós vízzel teltek meg, mintha a föld mélyéből feltörő titkos tavak születtek volna.

Kovács J. Szilamér, a neves geológus, legújabb Facebook-bejegyzésében figyelmeztetett arra, hogy a Párhuzamos bánya egyik különösen veszélyes helyszínén hamarosan komoly beszakadásra lehet számítani. Szerinte a legnagyobb kockázatot a Dózsa-akna felvonójának betonszerkezete jelenti, amely elsőként szenvedheti el a katasztrofális összeomlást.

A június 20-án végzett reggeli mérések szerint a Korond-patak sótartalma ismét emelkedett. A környezetet károsító szennyezés első hulláma már elérte a Marost, és a szakértők jelenleg azon fáradoznak, hogy megakadályozzák, hogy ez a veszélyes anyag átlépje a magyar határt.

Related posts