Eddig Tiborcz István vállalkozásai nem léptek színre az állami ingatlanok nyomott áron történő értékesítésében, a jövőbeli terveikről azonban nem osztanak meg információt.


Alacsony négyzetméterárak, remek befektetési lehetőség vár rád!

Se a Tiborcz István tulajdonában lévő BDPST Group cégei, se a szintén az ő többségi tulajdonában álló Gránit Alapkezelő magántőkealapjai nem indultak a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő által a közelmúltban állami ingatlanokra kiírt liciteken - írja a Telex, amely ugyanakkor felhívja a figyelmet, hogy konkrét kérdéseikre sem árulták el, terveznek-e ajánlatot tenni a még nem meghirdetett árveréseken, és ha igen, akkor melyiken.

Ahogy korábban említettük, az MNV júniusban kiadott egy prospektust a piacon elérhető állami ingatlancsomagról, és a licitek lebonyolítása rendkívül gyorsan zajlott. Érdekes módon, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi háttérintézményeinek otthonául szolgáló Garibaldi utcai irodaház, amelynek kikiáltási ára meghaladta a hétmilliárd forintot, mindössze két napig volt elérhető ajánlattételre. Hasonlóképpen, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának a belváros szívében található, 1772 négyzetméteres műemléképülete, az Arany János utca 25. szám alatt is csak rövid időre került a licitálók elé, ráadásul elég kedvező négyzetméteráron. Az Arany János utcai ingatlan négyzetméterára 1,23 millió forintra jön ki, míg a Garibaldi utcaié 1,14 millió forintra, ami arra utal, hogy az állam gyakorlatilag lemond a vagyonáról, miközben az új tulajdonosok kedvező befektetési lehetőségekhez jutnak.

Elindult a hatalmas állami ingatlanvagyon értékesítése, ám az MNV eddig nem osztotta meg a lezárult licitek eredményeit. A folyamat körüli csend sok kérdést vet fel, és a potenciális érdeklődők izgatottan várják a fejleményeket.

Az ügyben a Telex levelet írt az Orbán Viktor vejének érdekeltségébe tartozó BDPST-nek, amely a kérdések egy részét továbbította a szintén hozzá köthető Gránit Alapkezelőnek. Mindketten válaszoltak is. Előbbi azt írta, hogy a BDPST Group közvetlen irányítása alatt álló egyetlen társaság sem tett licitet az MNV által közelmúltban meghirdetett egyetlen ingatlanra sem, utóbbi pedig azt, hogy a Gránit Alapkezelő által kezelt egyetlen alap sem indult az MNV által a közelmúltban értékesítésre kiírt bármilyen ingatlanra vonatkozó elektronikus liciten, és jelenleg nincs is folyamatban ajánlatadás. Arra azonban, hogy a jövőben akarnak-e licitálni, egyikük sem adott választ. Korábban a BDPST a Magyar Hangnak azt írta: "Semmilyen döntés nem született a BDPST Group részéről, hogy az MNV által eladásra kínált bármely ingatlan nyilvános elektronikus licitjén induljon-e a társaság vagy sem". Arra volt már arra precedens, hogy végül Tiborcz Istvánnál landolt épületeket előbb egy befektető, például Jellinek Dániel vette meg.

Ez a dokumentum különösen figyelemre méltó, hiszen a belvárosi paloták közül a legnagyobbak – mint például a Belügyminisztérium és a Pénzügyminisztérium impozáns épületei – még nem kerültek ki a nyilvánosság elé. Jelenleg a Miniszterelnöki Kabinetiroda már említett Garibaldi utcai ingatlanán kívül egy Arany János utcai palota is árverésre került. Az egész árverési folyamat valószínűleg összefügg a kormányzat terveivel, amelyek keretében új irodaházakba költözik, és ezeket a vásárlásokat Orbán Viktor vejének érdekeltségei révén, befektetési alapokon és cégeken keresztül valósítja meg a magyar állam. A Tiborcz-körből származó ingatlanokért összesen 620 milliárd forintot fizettek ki három fővárosi helyszínen.

Related posts