Schadl felesége régóta esedékes követelést próbálna behajtani egy olvasónkon.


Zoltán, reagálva a fizetési meghagyásra, elküldte az ellentmondását, hogy megakadályozza a végrehajtási eljárást.

- Inkább felszámolom a vállalkozásomat és kimegyek Norvégiába, ahol a család rokonai élnek, és ahol korábban is dolgoztam már szobafestőként, mint hogy kifizessek egy elévült tartozást, amely a kamataival meg egyéb díjakkal és költségekkel együtt több mint hárommillió forint - közölte a Blikk-kel a veresegyházi Zoltán.

A kamionosként dolgozó férfi kifejezte felháborodását lapunknak, amiért úgy érzi, hogy a végrehajtó manipulációkkal próbálja meg elvenni tőle azt, ami jogosan az övé. Elmondása szerint ez a helyzet arra késztette, hogy megossza történetét másokkal, hogy felhívja a figyelmet a hasonló sérelmekre.

Zoltán így folytatta a mesélését: "2007-ben egy Peugeot 106-os autó mellett döntöttem, és ehhez 1,2 millió forintnyi hitelt igényeltem az egyik banktól. Ez volt az első lépés egy izgalmas utazás felé."

A hitelből 900 ezer forintot már visszafizettem, de egy idő után sajnos elvesztettem a munkámat, és így nem tudtam tovább törleszteni. A tartozásom pedig olyan helyzetbe került, mintha egy örvénybe szippantott volna.

- Aztán, ahogy lenni szokott, a bank a tartozásomat átadta egy követeléskezelő cégnek. Onnan 2014 körül kerestek utoljára, és számomra már feledésbe is ment volna az egész, ha tavaly év végén nem kapok a végrehajtótól egy levelet arról, hogy fizessek 3 millió forintot. Közben elévült a követelés, és azt sem tudom megmondani, hogy a megkötött lízingszerződésem példánya hol lehet.

Zoltánt nemcsak levélben értesítették, hanem fel is hívták.

- A követeléskezelőtől hívtak, és megkérdezték, mikor akarom a tartozásomat visszafizetni, én meg felháborodva közöltem, hogy soha, hiszen az már elévült. Egy héttel ezelőtt pedig jött egy fizetési meghagyás, én pedig annyira, de annyira dühös lettem, hogy írtam önöknek.

A férfi még azelőtt, hogy hozzánk fordult, élt azzal a jogszabályi lehetőséggel, hogy ellentmondhat a fizetési meghagyásnak.

Elküldtem az ügyvéd által küldött levelet a közjegyzőhöz megadott címre, de később észleltem, hogy a levelezési cím eltér. Ezért az ellentmondást a helyes címre is postáztuk. Most arra várok, hogy a végrehajtó megkezdi-e a pert az elévült követelés behajtásáért.

Hogy ez bekövetkezik-e, minket is érdekelt, ezért megkerestük a Schadl-Baranyai és Társa Végrehajtó Irodát, ám sem a vonalas számukon, sem a mobilszámukon nem értük el őket. Üzenetet is küldtünk, de arra sem reagáltak. Schadl feleségével kapcsolatban egyébként ismert, és a Blikk is többször megírta a büntetőeljárásról tudósítva, hogy ő szintén vádlott az ügyben.

Schadl-Baranyai egy másik ügyben is szerepet játszott, ahol a végrehajtó iroda egy 450 millió forint értékű villát 38 millió forintért árverezett el, ráadásul a végrehajtási-árverési dokumentumot visszadátumozták.

Ha régi tartozása miatt - amire talán már nem is emlékszik - fizetési meghagyást kap, és biztos abban, hogy a követelés elévült, érdemes felkeresnie egy közjegyzőt. Itt lehetősége nyílik ellentmondás benyújtására, mielőtt bármilyen összeget kifizetne. Ezzel a lépéssel jogi úton bizonyíthatja igazát, és ha a követeléskezelő, látva az ellentmondást, úgy dönt, hogy nem folytatja tovább az ügyet, akkor az ügy véglegesen lezárul.

A tartozást persze, a fizetési meghagyásra be is fizetheti, ha úgy gondolja, hogy az elévülés ellenére annak idején jogos volt. Ebben az esetben viszont később nem kérheti vissza a pénzét még perben sem.

Fontos, hogy magánszemélyek papír alapon vagy személyesen is fordulhatnak ellenmondással a közjegyzőhöz, ám a digitális eljárásra kötelezettek - vállalkozók - csak digitális úton élhetnek ezzel a jogukkal.

A Völner-Schadl-ügy a korrupció legsötétebb árnyalatait tárja fel, ahol Schadl György állítólag jogtalan előnyök formájában rendszeresen pénzmozgásokat eszközölt Völner Pálnak. Völner, aki a hatalmát Schadl érdekeinek szolgálatába állította, egyfajta befolyásos szövetségként működött közre az illegális tranzakciókban. Az ügyészség megállapításai szerint Schadl több mint 924 millió forint illegális jövedelmet halmozott fel, köszönhetően a végrehajtói kinevezések révén végrehajtott manipulációknak.

A végrehajtók elnöke hét társával előzetesen megállapodott abban, hogy megoldja, azok önálló bírósági végrehajtói kinevezést kapjanak, cserébe a végrehajtói irodájuk működéséből őket illető osztalékot részben vagy egészében visszakérte tőlük. Ezt hét végrehajtóból hat beismerte, őket már jogerősen is elítélték.

Az eljárás során Schadl György jó ideig előzetes letartóztatásban volt, ám irodája még így is szépen profitált neki. Mint az a sajtóban megjelent, Schadl a börtönben ülve - úgy, hogy nem dolgozhatott végrehajtóként - 189 millió forintot keresett, miután az irodája által termelt nyereség 90 százalékát tulajdonosként megkapta. Schadl György felesége esetében is hasonló a helyzet: a Schadl-Baranyai és Társa Végrehajtói Iroda az elmúlt öt évben közel 1 milliárd forintnyi profitot termelt.

Related posts