A CATL debreceni bővítési tervei elmaradnak, és a vállalat csupán az eredeti tervek egyharmadát valósíthatja meg Debrecenben.


A Telex hírei alapján már több személyt elbocsátottak.

Az eredeti 2022-es tervek szerint 3000 milliárd forintból egy 100 gigawattórás kapacitású óriásgyárat épített volna fel Debrecenben a CATL. A lap értesülései szerint azonban csak az építkezés első üteme fog megvalósulni, melynek keretében 1000 milliárdot költenek el, azaz az eredeti terveknek mindössze a harmadát költi el Magyarországon a világ legnagyobb akkumulátorgyártója.

A Telex értesülései szerint a döntés mögött több ok is húzódik, köztük a Donald Trump által elindított vámháború, amelynek kimenetele továbbra is kérdéses. Továbbá, a CATL működéséhez szükséges környezethasználati engedély ügyében folyamatban lévő jogi eljárás is hozzájárulhatott a helyzethez. Emellett a globális piacon tapasztalható keresletcsökkenés az akkumulátorgyártás terén szintén nem kedvez a magyar akkuiparnak, amely így komoly nehézségekkel küzd.

A lap felvette a kapcsolatot a gyárral, amely a következő választ adta: "A termelés mielőbbi megkezdése érdekében jelenleg minden erőnkkel az első gyáregység befejezésére és a gyártás elindítására összpontosítunk. A második gyártóegység megépítéséről csak alapos mérlegelés után fogunk dönteni, figyelembe véve a legújabb akkumulátortechnológiai innovációkat és megrendelőink elvárásait."

Nemrégiben beszámoltunk arról, hogy a CATL végrehajtotta az év legjelentősebb részvénykibocsátását, amikor belépett a hongkongi tőzsdére. Eredeti terveik szerint a beérkező tőke 90%-át a debreceni akkumulátorgyártó üzem fejlesztésére kívánták fordítani. Továbbá, a CATL magyar leányvállalatával kapcsolatban az is hír, hogy márciusban távozott az ügyvezető igazgató, és a 24.hu értesülései szerint akár egy évvel is eltolódhat a cellagyártás megkezdése Debrecenben. Ennek oka, hogy a gyárhoz kapcsolódó szennyvíz- és víziközmű-fejlesztések egy része még nem indult el.

Related posts