Jim Cramer kifejtette, hogy milyen gondolatok cikázhattak Donald Trump elméjében.


Május 22-én lesz a Portfolio Hitelezés 2025 konferenciája, amelyen a bank- és hitelközvetítői piac színe-java értékeli a piaci és szabályozási aktualitásokat, érdemes eljönni.

Jim Cramer, a CNBC népszerű műsorvezetője kedden egy különösen zűrzavaros piaci helyzetet elemezett, amely Donald Trump elnök vámpolitikai irányváltása után alakult ki. Cramer véleménye szerint Trump jelenlegi hozzáállása inkább az első elnöki ciklusának politikai stílusára hasonlít, mintsem a korábbi lépésekre.

A második Trump-elnökség mintha visszatért volna az első időszak jellemzőihez,

Akik arra számítottak, hogy tönkreteszi a tőzsdét – nos, óriási tévedésben voltak.

- nyilatkozta a szakértő.

Cramer véleménye szerint számos jelentős befektető arra számított, hogy Trump továbbra is kitart a drasztikus vámok mellett, különösen az Egyesült Államok legfontosabb kereskedelmi partnereivel, mint például Kína. Ez a várakozás a tőzsdeindexek drámai eséséhez vezetett. Azonban a részvények gyorsan helyreálltak, miután az Egyesült Államok és Kína megállapodtak az új vámok többségének felfüggesztéséről. A Wall Street többsége üdvözölte ezt a döntést, amely a két globális hatalom közötti feszültség csökkenésének jeleként értékelhető.

A hétfői optimizmus kedden is kitartott: az S&P 500 index 0,7%-os növekedéssel zárt, míg a Nasdaq Composite még merészebb, 1,6%-os emelkedést mutatott. Ugyanakkor a Dow Jones index 0,6%-kal visszaesett. A Dow csökkenését főként a UnitedHealth részvényeinek drámai, közel 18%-os értékvesztése idézte elő, miután a cég bejelentette, hogy felfüggeszti a 2025-ös előrejelzéseit, és váratlan vezetőváltás történt a vállalat élén.

Cramer kifejezte, hogy nem teljesen érti, mi állhat Trump vámpolitikájának módosítása mögött, de véleménye szerint a döntés mögött valószínűleg "praktikus szempontok" húzódhattak meg.

Az elnök ráébredhetett, hogy a vámok miatt bekövetkező gazdasági lelassulás kompenzálására valószínűleg nem számíthatott kamatcsökkentésre.

A vámok bevezetése közvetlenül hozzájárulhat az infláció növekedéséhez, mivel megemelik az importált áruk költségeit. Ennek következtében a fogyasztók számára drágábbá válik számos termék, ami felfelé nyomja az árakat a piacon. Az ilyen gazdasági intézkedések tehát nemcsak a kereskedelmi forgalmat befolyásolják, hanem a mindennapi élet költségeit is, hiszen a magasabb árak végül a vásárlók zsebében is érezhetőek.

A szakértő több okot is említett, amiért a piac ilyen gyorsan talpra állt a hetekig tartó zűrzavar után. Ezek között szerepel, hogy "az elszabaduló infláció lehetősége háttérbe szorult". A hatalmas vámok nélkül a Federal Reserve könnyebben csökkentheti a kamatokat. Cramer azt is kiemelte, hogy a piacon korlátozott a kínálat, kevés az IPO, és ez az eredményszezon meglehetősen erős volt.

Visszatekintve, amikor Trump április 9-én a Truth Social platformján megosztotta, hogy 'most van itt az ideje a vásárlásnak', valójában eltalálta a mélypontot – amelyet sajnos éppen ő maga idézett elő.

- Emelte ki Cramer.

A címlapkép egyedi illusztrációt nyújt. A forrást a Getty Images biztosítja.

Ez a dokumentum nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a tartalmának jogi vonatkozásai vannak.

Related posts