Tél közeledtével gyakran felmerül a kérdés, hogy miként érdemes bánni az évelő növényekkel. Sokan hajlamosak a visszavágásra, ám érdemes megfontolni, hogy valójában miért is ne tennénk ezt. Az évelők nem csupán szépséget hoznak a kertbe, hanem fontos szer


Vágjuk vissza vagy sem az évelőket a kertben ősszel? Ez a kérdés már egy ideje megosztja a kertészkedőket. Az egyik csoport úgy véli, hogy a rendezett udvar és a karbantartott kert jegyében a szezon vége akkor érkezik el, amikor a növények eltűnnek, és a terület tisztává válik. Ezzel szemben a másik tábor azt vallja, hogy a természet rendjét követve érdemes a növényeket érintetlenül hagyni, hiszen a természet sem kaszál és nem metsz, ahogy azt az Agrofórum is megjegyzi. Kinek van igaza? Az választás a kertész kezében van!

Mivel a fák lombjának többsége lehullik – kivéve az örökzöldeket –, a szél szabadon száguldhat a kertben, különösen, ha mindent megnyesünk. Azonban, ha megőrizzük a száraz növényi részeket az évelőágyásban, az nemcsak esztétikai értéket képvisel, hanem természetes szélfogóként is funkcionálhat.

Ha a téli hónapok kellemesebbek a megszokottaknál, az nem jelenti, hogy az álomban pihenő állatok teljesen tétlenek maradnak. Néha szükségük van arra, hogy diszkréten elvonuljanak, megbújjanak, és ehhez a természet által hátrahagyott növényi részek kiváló búvóhelyet kínálnak számukra.

Ha sok önvető növényt ültetünk, akkor egy idő után a fenntarthatóság is észrevehető lesz a kertben.

Ha télen nem távolítjuk el a száraz hajtásokat, a növény tője kevésbé "szabadon" fejlődhet, és gyakran jobb védelmet nyújt a fagyokkal szemben.

Vannak olyan növények is, amelyeket ősszel nem szabad megmetszeni, és most bemutatjuk őket.

Related posts