Gazdára lelt a Dunántúlon, miután több száz kilométert vándorolt a hűséges kutya | Számos kaland után


Valódi egymásra találás és mély szerelem született a legcsodálatosabb gazdival, akit csak a Mohácsi Vándor álmaiban képzelhetett el a Somogy, Tolna és Baranya vidékét felfedező kutyus.

Mohácsi Vándor névre keresztelték el azt a kutyát, akit 2024 októberében Siófokon láttak először, majd hónapokon át tartó, több száz kilométeres vándorlása során bejárta a fél Dunántúlt, Somogyot, Tolnát és Baranyát. Útja során decemberben fotózták le többen is Mohácson, itt "ragadt rá" a neve.

Az állatbarátok országszerte szívükön viselték Vándor sorsát, és annyira népszerűvé vált, hogy a Facebookon külön csoportot is létrehoztak, ahol figyelemmel kísérhették az életét. Végül 2025. február 27-én sikerült elkapniuk őt egy Tolna vármegyei falu elhagyatott portáján.

A vándor kutya, aki befogásának napján érkezett, épségben jutott el az ország egyik legkiválóbb rehabilitációs szakemberéhez, Filó Andorhoz, a PitBull Farm-Rehabilitációs Alapítványhoz Röszkére. Itt indult el az útja a normális élet felé, hiszen a kis jószág mély bizalmatlansággal viseltetett mindenki iránt, aki megpróbált közelíteni hozzá. A rehabilitációs program célja, hogy megtanítsa neki, milyen is az igazi szeretet és bizalom.

Filó Andor mindössze két hónap leforgása alatt sikeresen megoldotta ezt a kihívást. Ezt tanúsítja a közösségi médiában közzétett bejegyzés is, amely szerint Vándor végre rátalált egy szerető gazdára.

Amikor már elfogynak a szavak... Vándor & Gabi... Néhány alkalom kellett csupán, és mostanra kialakult a teljes elfogadás, bizalom és összhang. Ki lehet mondani, ez egy valóra vált álom, a közös álmunk! Igazi egymásra találás és szerelem a legjobb gazdival, akit kívánhattunk Vándornak, aki már mindannyiunk kutyája volt kicsit

- fogalmaztak.

Gabi, aki Dombóváron él, a legutóbbi bejegyzésében megosztotta, hogy Vándor, a kutyus, akkor kerülhet haza, ha sikerül megszoknia a pórázt. A póráz elengedhetetlen a mindennapi sétákhoz és biztonságos közlekedéshez, így Gabi türelmesen várja, hogy Vándor elfogadja ezt az új kiegészítőt.

A kóbor kutyák gyakran keltenek félelmet a közösségben, ahogy azt tavaly novemberben is tapasztalhattuk, amikor egy tolnai falut tartottak rettegésben. De nem ez az egyetlen példa: Törökszentmiklóson is előfordult már, hogy kóbor ebek támadtak a szárnyasokra. Egy régebbi statisztika szerint évente több mint 100 ezer kutya kerül az utcára, ami rávilágít a probléma súlyosságára.

Related posts