Hadházy Ákos éles kritikát fogalmazott meg, amikor a Kúria elnökét mameluknak titulálta, utalva arra, hogy véleménye szerint ő fogja meghatározni a következő évi választások kimenetelét.


Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő, Facebook-posztjában kifejezte véleményét a Kúria legújabb döntéséről, amely szerint a gyülekezési jog korlátozása elleni tiltakozó hídfoglalás nem tarthat 24 órán keresztül. Az ügyben a rendőrség csupán hajnali négy óráig engedélyezte az Erzsébet híd lezárását.

Ahogy már említettük, Hadházy Ákos, a független országgyűlési képviselő, április elsején, a tüntetés keretein belül bejelentette, hogy a következő alkalommal nem csupán 4, hanem egy teljes 24 órás demonstrációt tervez. A politikai aktivista azonban akkor még nem osztotta meg a részleteket a várható programról.

Ma délután ötkor gyűljünk össze az Erzsébet hídnál, ahol ismét sokan leszünk, békés szándékkal, de határozott eltökéltséggel. Itt fogunk együtt átgondolni, milyen választ adjunk erre a helyzetre.

- fogalmazott Hadházy Ákos Facebook-bejegyzésében.

A képviselő a bejegyzésében kifejti, hogy véleménye szerint a döntés csupán azt tükrözi, hogy a hatalom kifejezetten kényelmetlenül érzi magát a tüntetők eltökélt kiállása miatt. Hadházy Ákos megjegyzi, hogy a Kúria nem vette figyelembe a demonstrálók érveit, ám ezen nem is csodálkozik, hiszen:

Ha valaki még nem ismeri Varga Zs. Andrást, érdemes tudni, hogy ő az a különös figura, aki úgy került a legfelsőbb bíróság (Kúria) élére, hogy korábban soha nem bíráskodott, így nem is hozott egyetlen döntést sem. Mielőtt ezt a posztot betöltötte volna, Polt Péter ügyész helyettese volt. Csak figyelmeztetlek: ő lesz az, aki jövő tavasszal a választási csalásokról is döntést hoz.

Hadházy Ákos elmondta, hogy örömmel tapasztalja, miszerint egy "rendszerhibának" köszönhetően először "valódi bírókhoz" jutott el az ügy, lehetőséget adva ezzel arra, hogy a felek "legálisan kifejthessék követeléseiket".

A mostani tiltakozási hullám március közepén indult, amikor az Országgyűlés sürgősségi eljárás keretében elfogadta a gyülekezési jogot érintő javaslatot, amely lehetőséget teremtett a Pride rendezvények korlátozására. Az ezt követő hetekben Budapest utcáin számos nagyszabású demonstráció zajlott, melyek során a résztvevők többször is hídfoglaló akciókat szerveztek a hangjuk hallatása érdekében.

A tüntetés szervezői úgy vélik, hogy az új szabályozás nem csupán a Pride-eseményeket célozza meg, hanem általánosan alkalmas a kritikus vélemények elnyomására és a gyülekezési jogok megszorítására is. Az új törvény ellen fellépők aggódnak amiatt, hogy a hatalom fokozatosan aláássa a véleménynyilvánítás alapvető demokratikus jogait, így veszélyeztetve a társadalmi diskurzus szabadságát és sokszínűségét.

Related posts