Hétvégi olvasmányok: történetek a hazugságok labirintusáról, menekülések drámájáról és a családi mítoszok titkos világáról.


Üdvözlök mindenkit! Itt a 444 hétvégi hírlevelének legfrissebb kiadása, ahol összegyűjtöttük az elmúlt hét legizgalmasabb cikkjeit és podcastjait. Fedezd fel különböző hírleveleinket, és válogass kedvedre az érdekes tartalmak között! Szép napot kívánok!

Ez volt az utolsó hét az évben, amikor még érdemi események zajlottak a közélet színpadán, és bőven akadt miről beszélni. Részletesen írtunk arról, hogy a Fidesz egy meglehetősen kockázatos irányba indult el, amely a jogállam fokozatos aláásásához vezet. Elsők között számoltunk be arról a kormányzati javaslatról, amely már január 1-től úgy tervezte, hogy drasztikusan lezárja az országot a vendégmunkások előtt.

Szombat délelőtt Orbán Viktor éves sajtótájékoztatójára készülünk, és mi is ott leszünk a helyszínen, hogy figyelemmel kísérjük az eseményeket. A magyar miniszterelnök a héten Brüsszelben vett részt egy EU-csúcson, ahol mi is jelen voltunk az ottani sajtótájékoztatón. Már az EU-csúcs előtt jeleztük, hogy nem várhatóak konkrét eredmények, és az összegző írásunk alapján ez be is igazolódott: az idei utolsó uniós találkozó döntések nélkül zárult, miközben mindenki Donald Trump hivatalba lépését várta.

Írtunk emellett arról, hogy bár Lázárék tagadták, a MÁV javában dolgozik a komlói vasúti pálya bontásának előkészítésén, megnéztük, ahogy Gyurcsány és a DK-sok olcsó gyümölcsöt árultak, megírtuk, hogy emelkedett fel, majd bukott nagyot Homlok Zsolt, foglalkoztunk azzal a kérdéssel is, hogy miért támogathatja kevesebb nő Magyar Pétert, mint férfi, a Lakmusz pedig folytatta a sorozatát arról, hogy mennyit költ a magyar állam a hadsereg népszerűsítésére.

Bod Péter Ákos volt a podcaststúdiónk vendége, és többek között arról is szó volt, hogy a magyar gazdaságpolitikának nem adnak irányt az újonnan meghirdetett programok, a 3-6 százalékos növekedés illúzió. Mintha a kormány nem gazdasági sikerekkel akarna 2026-ban választást nyerni, hanem valami más módszerrel. És ha már gazdaság: foglalkoztunk azzal is, hogy Orbán úgy magyarázta meg a forintgyengülést, hogy annak fele se igaz, és megnéztük, hogy valójában min múlik, hogy mire van pénze az országnak, és mire nincs.

A magyarok azt bizonygatják, hogy hűséges ukrán állampolgárok, az ukránok pedig, hogy már minden jog megvan, csak Orbánék használják a kisebbségi kártyát: a hetet egy ungvári riporttal indítottuk, ahol egyre több a katonasír, és egyre kevesebb a magyar. Az orosz-ukrán háborúhoz kapcsolódva folytatódott cikksorozatunk is, amely az Ukrajnából tömegesen elrabolt gyerekekről szól.

Nem kis meglepetésre politikai menedékjogot kapott Magyarországon Marcin Romanowski volt lengyel miniszterhelyettes, Gulyás Gergely kancelláriaminiszter szerint "Lengyelországban jogállamisági válsághelyzet van". Arról, hogy mit érdemes tudni a menekülni kénytelen lengyel politikusról, részletesen is írtunk.

Foglalkozásunk során mélyrehatóan elemeztük a kínai-brit kémkedési ügyet, amely már a brit királyi családot is érintette. Emellett beszámoltunk arról is, hogy rejtélyes drónok zavarják meg az amerikai polgárok esti nyugalmát, felkeltve ezzel a közvélemény figyelmét és aggodalmát.

Mi történik, ha valaki nekivág, hogy felfedezze a családi mitológiák mögötti igazságokat? A Nem rossz könyvek sorozat legújabb epizódjában Grecsó Krisztián volt a vendégünk, akivel mélyen elmerültünk a démonok világában, a kitörési lehetőségek keresésében és Móricz naplóiról folytattunk izgalmas eszmecserét.

A hallgatás kultúrája, a cölibátus és a klerikalizmus mind hozzájárultak ahhoz, hogy világszerte botrányos fényben tűnjenek fel a katolikus egyház gyermekbántalmazási ügyei. Most, hogy ez a kérdés ismét a középpontba került, úgy döntöttünk, hogy megosztunk egy fejezetet a témát részletesen elemző kiadványunkból.

Related posts