Hétvégi olvasmányok: a feszültség levezetése, a gyaloglás szépsége, az értékek megőrzése és a mérkőzések varázsa Ez a hétvége remek alkalom arra, hogy elmélyedjünk a hergelés izgalmas világában, felfedezzük a gyaloglás jótékony hatásait, és megértsük, mi


Üdvözlet mindenkinek! Itt a 444 napindító hírlevelének hétvégi kiadása, tele az elmúlt hét legfontosabb és legérdekesebb anyagaival. Fedezd fel többféle hírlevelünket, és válogass kedvedre az írásaink között! Szép napot kívánunk!

Kocsis Máté a héten kijelentette, hogy a 444, a Telex és a Partizán is potenciálisan érintett a nagytakarítási törvény kapcsán, azonban azonnal visszautasította a vádakat, miszerint konkrét célpontokat jelölt volna ki. Véleménycikkünkben hangsúlyoztuk, hogy a fideszes "szuverenitásvédelmet" végigkísérő zavaros kommunikáció már a kezdetektől fogva jelen van, és ezért elengedhetetlen, hogy világosan beszéljünk arról, mi is történik valójában. A törvény parlamenti vitája a héten zajlott, és bár szerettük volna megszólítani a javaslatot benyújtó Halász Jánost, sajnos nem volt hajlandó válaszolni a sajtó kérdéseire. A törvény kapcsán említettük azt is, hogy a kormány az amerikai példákat emlegeti, de érveik nem tűnnek túl meggyőzőnek.

Múlt hétvégén Orbán Viktor bejelentette a "harcosok klubja" kampányát, amelynek célja, hogy a fideszes kommentelőket aktívabb véleménynyilvánításra ösztönözze. Orbán beszédét hallgatva merült fel bennünk a kérdés: mi van, ha a Fidesz problémája nem csupán a kommunikációs stílusával, hanem a tartalmával is összefügg? A 444 cikke alapján a fideszes rendezvény közönségében egy elítélt pedofil is helyet kapott, ami újabb bizonyítéka annak, hogy a párt körüli helyzet mennyire zűrzavaros. Véleménycikkünkben hangsúlyoztuk, hogy bár a Fidesz nem tekinthető pedofil pártnak, ez a súlyos baki jól tükrözi a szervezet állapotát. Ellátogattunk Ivádra is, ahol a helyiek úgy vélik, hogy a Fidesz korábbi polgármesterének távozása után a párt próbálja elterelni a figyelmet, és a balhét őrá hárítani. Heti nagyobb videós anyagunkban a "digitális hadsereg" toborzása mellett beszéltünk Magyar Péter gyaloglásáról is, amelyhez mi is csatlakoztunk egy 30 kilométeres szakaszon.

A Fidesz nehéz időszakának egyik figyelemre méltó jele, hogy Orbán Viktor olyan súlyos hibát követett el, amelyre eddig példa nélküli módon nem volt precedens: a szélsőjobboldali, magyargyűlölő román elnökjelölt, Simion támogatása már önmagában is megosztó volt, ám most, hogy a jelölt vereséget szenvedett, a kormány számára semmiféle pozitív eredmény nem született ebből a döntésből.

Megírtuk, hogy kinyílt újra a kormányzati pénzcsap, ami közpénzt önt az állampárthoz közel álló civil szervezetekre, és miután kiderült, hogy érdemi munkát végző civilek hiába pályáztak, a felháborodás hatására Vitályos Eszter közbe is lépett, végképp nevetségessé téve az egész pályázatot. Követtük a KDNP-s belső felfordulás történéseit, és ennek nyomán megírtuk, hogy hogyan is került ennyire szorosan a Fidesz ellenőrzése alá a párt, és folytatódott sorozatunk, melyben megnéztük, mennyire jár el a kereszténydemokrácia szellemében az a hatalom, amelyik amúgy előszeretettel állítja ezt magáról.

A héten meghallgattuk Gorga Sebestyént és Lech Wałęsát Budapesten, írtunk arról, hogy mit is jelent a megfigyelő tagság a türk tanácsban, beszéltünk a váratlanul simán lezajlott mini-Pride szervezőivel, és megírtuk azt is, hogy már nem őrsparancsnok az a rendőr, aki intézkedett a Magyar Péter rendezvényét megzavaró megafonos exlelkész ellen.

Mészáros Lőrinc továbbra is Magyarország legnagyobb vagyonával rendelkező személye, és egyetlen év alatt több mint másfélszeresére növelte a tőkéjét. Tiborcz István vagyona szintén jelentős mértékben gyarapodott, és korábban már foglalkoztunk azzal, hogy az értékmegőrzés hogyan vált a terjeszkedése mögött húzódó jelmondattá. Legújabb felfedezésünk révén pedig újabb érdekességekre bukkantunk, amelyek bemutatják, miként ügyeskedett a milliárdos ingatlanpiacon a jegybanki alapítványok körének prominens szereplője.

Egyedülálló interjút készítettünk Orville Schell-leel, az elismert amerikai Kína-szakértővel, aki a New York-i Asia Society Kína-USA Kapcsolatok Központjának élén áll. Beszélgettünk többek között arról, hogy milyen párhuzamok vonhatók Mao Ce-tung és Donald Trump között, valamint arról, mi rejlik az autoriter rezsimek sikerének hátterében. Továbbá, elemeztük, miért egyensúlyozik Magyarország a tisztelhetőség határvonalán. Ami Trumpot illeti: szóba került egy érdekes pletyka, miszerint az amerikai elnök egy 400 millió dolláros gépet kapott Katartól, amelyre az Egyesült Államoknak még rengeteg pénzt kell költenie, hogy végül elnöki különgéppé válhasson. Emellett áttekintettük, ki formálja jelenleg a brit kormány politikáját, és hírt adtunk a Brazíliában lebukott orosz kémgyárról is.

Megírtuk az amerikai főiskolai tanár történetét, akit sokáig habókos gyűjtögetőnek tartottak, míg halála után kiderült, hogy egész vagyont hagyott néhány diákjára, írtunk a kutatásról, mely során harminc pap gombázott be, bemutattuk a hatalmas francia vízbotrányt is, melynek szálai már Macron környezetéig nyúlnak, és a férfi történetét, aki hiába mondta, hogy nem gyilkos, 38 évet ült börtönben, mire a tudomány eljutott odáig, hogy a DNS igazolja őt.

Related posts