Majdnem 1 milliárd forintért talált új gazdára az "igazi" Batmobil.


Hosszú Katinka végre megszólalt, és ezzel megtörte a csendet a Széchy Tamás-ügy kapcsán. Véleménye új színt hozott a diskurzusba, és sokak figyelmét felkeltette.

A múltban mindenki a denevérember bőrébe bújt, és Adam West ikonikus Batmobiljáról álmodozott, de csak egy ember mondhatta el magáról, hogy a tulajdonosa: George Barris. A tehetséges vállalkozó még a legendás Batman-sorozat megjelenése előtt, kiváló autóipari kapcsolatai révén, mindössze 1 dollárért szerezte meg az első és egyetlen Lincoln Futurát. Ez az izgalmas koncepcióautó már 1955 óta a legnagyobb autós rendezvények sztárjaként tündöklött, és miután visszavonult, az "Egy csókkal kezdődött" című filmben is feltűnt, mielőtt a Ford végleg elengedte volna.

Az 1 dolláros üzlet után Barris elképzelése az volt, hogy az 5,8 méter hosszú és több mint 2 méter széles, helyenként szokatlan formatervezési megoldásokat felvonultató prototípusból egy még különlegesebb, egyedi autót alkosson. Azonban végül évek teltek el anélkül, hogy egyáltalán hozzányúlt volna a projekthez.

A Futura ugyanakkor kapott még egy esélyt az élettől, hogy visszatérjen a rivaldafénybe: 1965-ben William Dozier, a készülő Batman-tévésorozat producere kereste meg Barrist, hogy heteken belül szüksége lenne egy extravagáns járgányra. Az autómániás üzletember el is kezdte "denevéresebbé" alakítani a kocsi külsejét, az átépítés mellett a színe fehérről feketére változott, a vörös csíkok mellett pedig Batman-logót is kapott. A járművet nyolchengeres motorokkal és ejtőernyőkkel is felszerelték, sőt, ez lett az első autó a világon, amit telefonnal is felvérteztek.

A sorozat már az első évad vetítése alatt az Egyesült Államok egyik legnépszerűbb tévés alkotása lett, a Lincoln Futura pedig legalább akkora sztár lett, mint maga a főszereplő, Adam West. A gyereket megrohamozták az üzleteket, hogy Batmobilos játékokat szerezzenek, a tehetős felnőttek pedig Barrist ostromolták, hogy megvehessék a valódit.

Az üzletember, aki négy replikát készíttetett, az eredeti Batmobilt egészen 2013-ig megőrizte. Ekkor, 87 éves korában, végül úgy döntött, hogy árverésre bocsátja a híres járművet, amely közel 1 milliárd forintnak megfelelő dollárért kelt el. Az új tulajdonos, Rick Champagne, aki a logisztikai szektorban dolgozik, elmondta, hogy negyvenéves gyermekkori álma vált valóra azzal, hogy most már az ő birtokában van a legendás Batmobil.

Related posts