Egy kutya brutálisan megtámadta a postásnő karját Gecsén, és a gazdáját akár öt év börtönbüntetéssel is sújthatják a történtek miatt.


Ráugrott a postásra, aki súlyos sérülésekkel távozott.

Sikításokat hallottak az utcában lakók, egy amerikai staffordshire terrier megtámadott egy postásnőt szerdán a Veszprém vármegyei Gecsén. A kutya tulajdonosai egy pár, a baleset idején nem voltak otthon.

Az eb átugrott a kerítésen, ezután elkezdte marcangolni a nőt az utcán, majd visszament a kertbe. A postás kiabálását többen is hallották a környéken.

A kutyatámadást követően alig néhány percen belül a mentők és a rendőrök is a helyszínre érkeztek, hogy segítsenek és kivizsgálják az esetet.

A postásnő súlyos sérüléseket szenvedett: a bal felkarját egy kutya szinte szétmarcangolta.

A Tények forrása szerint az állat két éves, és eddig soha nem mutatott agresszív viselkedést. Jelenleg karanténban tartózkodik. A 25 éves gazdája nem kívánt nyilatkozni, ugyanakkor a rendőrségen eljárás indult ellene.

Legutóbb Rábapatyon egy megdöbbentő kutyatámadás történt: egy német juhászkutya kis híján megölte egy kisfiút. A gyerek éppen egy játéklabdát akart eldobni az udvaron, amikor az állat hirtelen rátámadt, és brutálisan összemarcangolta őt. A kisfiú súlyos sérüléseket szenvedett. Közben a család többi tagja a házban tartózkodott, senki sem vette észre a történteket. Ráadásul a kutya nem volt beoltva, így a gazdája ellen eljárás indult. Az eset felhívja a figyelmet a felelős állattartás fontosságára és a gyermekek védelmére.

Egy korábbi rehabilitációs kutyatréner, Sz. Látó Judit, az nlc-nek nyilatkozva megosztotta, milyen fontos jelekre érdemes figyelnünk, hogy megelőzzük a kutyák közötti támadásokat vagy konfliktusokat. "Nem szabad emberként viselkednünk a kutyákkal, és meg kell tanulnunk, hogyan kommunikáljunk velük helyesen, hogy igazán megismerhessük őket. Még ha úgy is érzem, hogy jól ismerem a kutyámat, sosem mondhatom, hogy teljesen biztos vagyok benne, hiszen mindig ott van egy apró, de lényeges százalék, ami az ösztönökre utalhat, és bármikor aktiválódhat” - figyelmeztetett Judit. Kiemelte, hogy a kutyák érzékszervei sokkal kifinomultabbak és érzékenyebbek, mint a miénk. Minden egyes inger sokkal intenzívebben éri őket, mint minket. Judit arra is felhívta a figyelmet, hogy gyakran tévesen értelmezzük a kutyák testbeszédét. Például a lihegés és a szájnyalás már figyelmeztető jelnek számítanak, míg a morgás határozottabb reakció, ami sok kutya esetében tiltott viselkedésnek számít. Fontos, hogy a kutyák simogatása során különösen óvatosak legyünk, főleg ha idegen kutyáról van szó. "A kutyák nem szeretik, ha a fejüket simogatják, különösen ha egy ismeretlen személy teszi ezt. Ne közelítsünk idegen kutyához karnyújtásnyira, mivel nekik is van személyes terük, amit tiszteletben kell tartanunk. A kutya majd akkor közelít hozzánk, ha ő is úgy érzi, hogy szeretne. Ha akarata ellenére közeledünk, azt akár támadásként is értelmezheti, főleg ha közben még a szemébe is nézünk” - tette hozzá Judit, hangsúlyozva a megfelelő viselkedés fontosságát.

Related posts