Fedezd fel a legnépszerűbb telefonos alkalmazásokat! Íme a lista, amely bemutatja, mely applikációk hódítanak a legjobban az Egyesült Államokban. Ne hagyd ki ezt a TOP10-et, ami a felhasználók kedvenceit tartalmazza!
A kínai e-kereskedelmi platformok, különösen a Temu, továbbra is dominálnak az amerikai piacon, miközben a szabályozási környezet szigorodása egyre nagyobb kihívások elé állítja őket - számolt be erről a CNBC.
A PDD Holdings által birtokolt Temu már második éve dominál az Apple amerikai iOS áruházának legnépszerűbb ingyenes alkalmazásai között. Ez a kiemelkedő teljesítmény egyértelműen tükrözi a kínai alkalmazások növekvő befolyását az Egyesült Államok fogyasztói szegmensében.
Az Apple legfrissebb bejegyzése alapján itt van az Egyesült Államokban legnépszerűbb 10 applikáció:
A Temu 2022-es amerikai piacra lépése óta rendkívül gyorsan terjeszkedett, olcsó kínai termékeivel komoly kihívást jelentve olyan piaci óriásoknak, mint az Amazon. Az alkalmazás sikere azonban egyre inkább felkelti az amerikai hatóságok figyelmét.
A Biden-adminisztráció szeptemberben egy új intézkedés-tervezetet tett közzé, amelynek célja a "de minimis" szabályozás visszaélésszerű alkalmazásának megakadályozása. Jelenleg ez a jogszabály vámmentességet biztosít az 800 dollár alatti értékű szállítmányok számára. Elemzők véleménye szerint, ha a Temu és a Shein elveszítené ezt az előnyt, az komoly hátrányt jelentene számukra a piacon.
Donald Trump esetleges újraválasztása újabb rétegnyi bizonytalanságot hozhat a kínai vállalatok számára, mivel a politikus 60-100%-os vámok bevezetését javasolja a Kínából importált termékekre. Azonban kérdéses, hogy valóban megvalósítja-e ezt a fenyegetést, vagy csupán taktikai lépésként használja.
A kínai import terjedése nem csupán az Egyesült Államokban keltett aggodalmakat. Délkelet-Ázsia országaiban, mint például Vietnám és Indonézia, már bevezették a dömpingellenes vámokat a kínai termékek ellen, míg Thaiföld nemrégiben hasonló lépéseket jelentett be.
A Nomura pénzügyi szolgáltató cég elemzése alapján a "de minimis" szabály átalakítása valószínűleg a Trump-kormányzat egyik kiemelkedő kereskedelmi célkitűzése lesz.
Ez egy újabb jelentős lefelé mutató kockázatot jelent Kína USA-ba irányuló exportjára nézve 2025-ben.
Az elemzők előrejelzése alapján a Kínából származó összes "de minimis" import amerikai tilalma várhatóan 1,3%-os csökkenést eredményezhet Kína éves exportnövekedésében, miközben a GDP-növekedés 0,2%-kal romolhat.