Felfedezte a kiskaput: Az Nvidia Kínában mesterséges intelligencia chipet fejleszt.

Az Nvidia állítása szerint a közeljövőben debütáló új processzoruk teljes mértékben megfelel az Egyesült Államok által bevezetett exportkorlátozásoknak.
Az Egyesült Államokban jelenleg él az exportkorlátozás, amely szerint az amerikai vállalatok nem értékesíthetnek a mesterséges intelligenciához kapcsolódó eszközöket Kínának. Úgy tűnik, az Nvidia megtalálhatta a jogi kiskaput, és hamarosan ki is fogja használni.
A Financial Times legfrissebb jelentése alapján a világ első olyan vállalata, amelynek piaci értéke elérte a 4000 milliárd dollárt, szeptemberben be kívánja mutatni legújabb MI-chipjét, amelyet kifejezetten a kínai piac igényeire terveztek. Ez az új egység az Nvidia Blackwell RTX Pro 6000 processzorára épül, amelyet már előzetesen módosítottak annak érdekében, hogy megfeleljen a jelenlegi MI-chipekre vonatkozó kereskedelmi korlátozásoknak.
Ezek a chipek nem fognak magukban hordozni sem a nagy sávszélességű memóriát, sem az NVLink technológiát. Mindkettő az Nvidia által kifejlesztett, nagy sebességű, ám alacsony késleltetésű kommunikációs interfészek közé tartozik, amelyek a vállalat legújabb, fejlett mesterséges intelligencia chipjeinek alapvető sajátosságai.
A múlt hónapban Jensen Huang, az Nvidia vezérigazgatója bejelentette, hogy a jövőben a cég nem fogja figyelembe venni a kínai piacot a bevételi és nyereségi előrejelzéseiben. Ugyanakkor, ha a vállalat képes lesz a helyi szabályozásoknak megfelelő chipet kínálni Kínában, akkor ez a döntés könnyen felülvizsgálatra kerülhet.
Az Nvidia szerint a korlátozással a cég kiesett a kínai adatközpontok piacáról, a helyét pedig olyan vállalatok veszik át, mint a Huawei. A vállalat úgy látja, bár a biztonság az első, a fejlesztői alkalmazásoknak a legjobb amerikai chipeken kell futniuk.