Mihalik Enikő a #MeToo mozgalom előtti divatvilágról: Régen gyakran álltak kamera elé meztelenül, ami szokatlan és provokatív pillanatokat teremtett.

Ezzel szemben ma már "a meleg stylist is háttal állva adja oda a ruhákat" a modell elmondása szerint.
Közel másfél órás interjút adott Mihalik Enikő a Telexnek, mely sorána szupermodell egyebek között arról a MeToo-mozgalom hatásairól is beszélt. Szerinte egyrészt képmutatást hozott a felszínre (amikor utólag olyan emberek szólaltak meg szörnyülködve, akik akkor is pontosan tudtak esetekről, amikor azok megtörténtek), de vannak pozitív hozadékai is: például sokkal jobban vigyáznak a divatiparban a nőkre, mint korábban.
Sokat fotóztak meztelenül és félmeztelenül, és sosem kérdezték meg, hogy ez számomra problémát jelent-e. Manapság már azt is megkérdezik, hogy zavar-e, ha a pólóm alá nem adnak melltartót. Régen teljesen normális volt, hogy a lányok és fiúk egy helyiségben öltözködtek, nem volt öltözőkabinja senkinek. Most viszont mindenkinek van saját kis fülkéje, senki sem néz oda, még a stylist is, aki meleg, háttal állva adja át a ruhákat. Én pedig mindig viccelődöm, hogy nem ebből az időből származom.
A modell megosztotta tapasztalatait a fotózásokról, kiemelve, hogy a divatbemutatók is jelentős átalakuláson mentek keresztül. A #MeToo mozgalom előtt gyakran 20-30 lány öltözködött együtt, miközben a fotósok szabadon bejuthattak a backstage területére.
El sem tudom képzelni, hány meztelen modellképet gyűjthettek össze a backstage-fotósok, konkrétan mindenkiről. Ma már ez nem divat, hiszen a fotósokat inkább kint tartják, míg a lányok készülődnek az öltözőben.
Ráadásul korábban a celebeket is beengedték a divatbemutatók végén a backstage-be, miközben öltöztek a meztelen lányok, és Mihalik elmondása szerint volt olyan, hogy "ott egy Rihanna, ott egy Jay-Z, én meg ott állok meztelenül, és integetek, miközben fényképeznek a fotósok. Úgyhogy ennek vannak pozitív oldalai is, most már erre nagyon odafigyelnek" - mondta.