Egy különleges kincset rejt a húszezres bankjegy, amely akár milliókat is érhet! A ritka példányok és a gyűjtők érdeklődése miatt ez a papírpénz egyedülálló lehetőségeket kínál. Fedezd fel, hogyan válhat a hétköznapi bankjegy igazi értékké a gyűjtők világ

A különleges sorszámú bankjegyek értéke gyakran messze meghaladja a névértéküket. Például egy húszezres bankó igazi kincsé válhat, és akár milliókat is érhet. Ezzel a példával megüthetjük a főnyereményt a gyűjtők világában – olvasható a Sonline cikkében.
A GA betűjelű, 0000035 sorszámú, minta feliratú 20 ezer forintosért egy licitoldalon több mint egymillió forintért kínálnak.
Az első karakter, jelen esetben a G, kulcsszerepet játszik abban, hogy azonosítsuk, melyik címletet vizsgáljuk. A forint bankjegyek magas árfolyama miatt a második betű, amely változó, valamint a sorszám is kiemelkedő fontossággal bír.
A Magyar Nemzeti Bank minden bankjegy első betűjelét 500 példányban, mintafelirattal ellátva készíti el. Érdemes megjegyezni, hogy a második betűjellel tízmillió bankjegy készül, és az első, A betűvel kezdődő, kis számot követő példányok, amelyekre ráadásul mintafelirat is került, rendkívül ritkák és értékesek. Ilyen különleges darab a szóban forgó húszezres bankjegy is, amiért az ára ennyire magasra rúghat.
Pál József, a szombathelyi szakértő a portálunknak adott interjújában részletesen kifejtette, hogy az emberek rendkívül óvatosan bánnak az ilyen bankjegyekkel, mintha a legértékesebb kincseikről lenne szó. Ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy előfordulhat, hogy egyesek megpróbálnak profitálni belőlük, és eladják azokat a szabadpiacon, például a ritka 20 ezer forintos bankjegyet.
Mint ahogy már említettük, egy különleges tízfilléres érme akár százezer forintot is érhet, és most felfedjük, melyik darabról van szó. Emellett izgalmas hírként számolunk be arról is, hogy egy titkos pénzverde működött egykoron Selmecbánya impozáns vártornyában.