Néhány napon belül várhatóan csillapodni fog a nyomás az amerikai bankrendszeren, miközben minden szem Donald Trump szövetségeseire szegeződik.

Június 25-én a Fed megvitatja a nagybankok tőkeáttételi szabályozásának esetleges enyhítését, ami a Reuters szerint egy széleskörű szabályozási reform kezdetét jelezheti.
Az amerikai központi bank bejelentette, hogy a közelgő igazgatótanácsi ülés keretében megvitatják a "kiegészítő tőkeáttételi ráta" módosítását. Jelenleg ez a szabályozás arra kötelezi a pénzintézeteket, hogy függetlenül a kockázatoktól, meghatározott tőkét különítsenek el eszközeik után.
Az ülés különleges jelentőséggel bír, hiszen ez lesz az első alkalom, hogy Michelle Bowman, a felügyeletért felelős Fed-alelnök hivatalba lépése után találkoznak. A republikánus Bowman, akit Donald Trump elnök jelölt erre a pozícióra, egy merész víziót terjesztett elő a legnagyobb amerikai bankok szabályozásának és felügyeletének átfogó reformjára.
A Fed még nem osztotta meg a tervezett javaslat részleteit, azonban a bankszektor már évek óta követeli a kiegészítő tőkeáttételi ráta átalakítását. E változtatások között szerepelne például a hagyományosan megbízhatónak tartott eszközök, mint az amerikai államkötvények mentesítése, illetve a követelmények számítási képletének revíziója. A bankok véleménye szerint az eredetileg alapvetőnek szánt előírás, amely a rendkívül biztonságos eszközökre is tőketartalékolást ír elő, mára a hitelezési lehetőségek szűk keresztmetszetévé vált.
stresszhelyzetekben akár akadályozhatja a bankokat az államkötvénypiacokon betöltött közvetítő szerepük ellátásában.