Pakisztán reagált, és katonai offenzívát indított India irányába.
"Itt az idő, hogy búcsút mondjak" - Krausz Gábor és Ördög Nóra népszerű séfje bejelentette, hogy elhagyja a szakmát: ez áll a döntése mögött, amiért a TV2 sztárja otthagyja a konyhát.
Ahmed Sharif Chaudhry, a pakisztáni katonai szóvivő, közölte, hogy India szombaton hajnalban hat föld-levegő rakétát indított el Pakisztán három kulcsfontosságú katonai bázisa, Nur Khan, Murid és Shorkot ellen. Szerencsére a pakisztáni légvédelem sikeresen elfogta a támadást.
Nem sokkal később pakisztáni tisztviselők megerősítették, hogy megkezdték az India ellen irányuló ellentámadásukat, amelyet Bunyan Ul Marsoos hadműveletként ismernek - számolt be róla a Guardian. A művelet során találat érte a Beas térségében található BrahMos rakétákat tároló létesítményt, valamint a Pathankot katonai légibázist az indiai Pandzsáb államában, továbbá az indiai közigazgatás alatt álló Kasmírban található Udhampur légitámaszpontot is. A támadás következtében Rajouriban életét vesztette egy helyi közigazgatási tisztviselő, amit Omar Abdullah, Kasmír indiai főminisztere jelentett be. Pandzsáb, Harijána és a Kasmír indiai fennhatóság alatt álló városaiban és egyes kerületeiben vörös riasztást léptettek életbe, a lakosságot pedig arra figyelmeztették, hogy maradjanak otthonaikban.
A Blikk beszámolója szerint szerda hajnalban India rakétacsapásokkal támadott pakisztáni célpontokra, ami 31 ember tragikus halálát okozta. India állítása szerint a támadások célja a "terrorizmus elleni infrastruktúra" megsemmisítése volt, míg Pakisztán ezt határozottan cáfolja. Csütörtök este Pakisztán válaszul drón- és rakétatámadásokat indított, melyeket India állítása szerint sikeresen elhárított. A legfrissebb jelentések alapján a konfliktus nyomán eddig összesen 48 ember vesztette életét.
Marco Rubio, az amerikai külügyminiszter, telefonos konzultációt folytatott az érintett országok vezetőivel, hangsúlyozva a harcok azonnali leállításának fontosságát. Ezen kívül az iráni és a szaúdi külügyminiszterek is Új-Delhibe látogattak csütörtökön, hogy részt vegyenek a helyzet rendezésében. J. D. Vance amerikai alelnök kifejtette, hogy az indiai-pakisztáni konfliktus lényegi szempontból nem tartozik az Egyesült Államok hatáskörébe, így Washington nem tervez közvetlen beavatkozást.