Till Tamás ügye kapcsán fontos fejlemény történt: az elévülési tilalom kikerült a Büntető Törvénykönyvből!
A tervezett módosítás lényege, - a hvg.hu birtokába került tervezet szerint - hogy a fiatalkorúakra kiszabható szabadságvesztést taglaló fejezetben az elévülési időt egyszerűen kiveszik, figyelmen kívül hagyják arra az esetre vonatkoztatva, ha életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmény elkövetéséről van szó, ráadásul minden esetben, tehát a 16 év alatti és a 16 év feletti fiatalkorú elkövetőknél egyaránt.
A tervezet indoklása szerint a Btk. elévülésre vonatkozó rendelkezéseit módosító két lényeges paragrafus célja, hogy "a 2012. évi C. törvény hatályos szövegével összefüggésben felmerülő jogértelmezési kétségeket megszüntesse, és világossá tegye azt a következetes jogalkotói szándékot, amely szerint az életfogytig tartó szabadságvesztéssel is sújtott bűncselekmények - felnőttek vagy fiatalkorúak által elkövetve - soha nem évülnek el." Továbbá hangsúlyozzák, hogy a súlyos bűncselekmények, mint például a minősített emberölés, esetében a zéró tolerancia elve érvényesül.
Bár a Fidesz az utolsók között, Magyar Péter, Gyurcsány Ferenc és Jakab Péter után negyedikként jelentette be, hogy törvénymódosításra van szükség ahhoz, hogy az emberölés ne évülhessen el, mégis, helyzeti előnyéből adódóan azonnal kezelhette a felmerült jogértelmezési zűrzavart. Ez különösen fontos, hiszen ez a lépés segíthetne elkerülni a jövőbeni hasonló eseteket. Ugyanakkor, a visszaható hatályú jogalkotás általános tilalmának következtében a szigorítás nem vonatkozik Till Tamás feltételezett gyilkosára, F. Jánosra, aki azóta megváltoztatta beismerő vallomását.
A törvényjavaslat benyújtását sürgette az a tény, hogy szombaton a nyomozási bíró elrendelte F. János letartóztatását. Ennek következtében vasárnap 19:40-kor összeült az Országgyűlés Igazságügyi Bizottsága, amely hétfőn reggel 8:30-ra ülésezett, és elkészült a büntető törvénykönyv módosításának tervezete is, amelyet a bizottság benyújt majd.
A javaslatot a bizottság KDNP-s elnöke, Vejkey Imre jegyzi, és mindössze három paragrafusból áll, ebből a harmadik már az, hogy 2025 január elsején életbe is lép. Ezt úgy lehet ilyet gyorsan átnyomni a törvényhozáson, hogy már a hétfői bizottsági ülésen döntenek a kivételes, gyorsított eljárásról, így a héten négy napot ülésező parlament elfogadhatja a karácsonyi szünet előtt.