Egy magyar városban innovatív megoldást dolgoznak ki, amely képes a vírusok hatékony semlegesítésére.


Különböző típusú vírusok hatástalanná, illetve működésképtelenné tételére fejlesztenek eszközt a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Virológiai Nemzeti Laboratóriuma (VNL) és a RoLink Biotechnology Kft. szakemberei.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) Gyorsítósáv nevű programja keretében közel 300 millió forintos támogatást nyert el egy új projekt, amely összesen több mint 410 millió forintos forrással valósul meg. E projekt célja egy automatizált, nagy kapacitású UV-inaktivációs platform létrehozása, amely a szakemberek szerint hatékonyan képes lesz különböző vírusok semlegesítésére. A baranyai felsőoktatási intézmény tájékoztatása szerint a fejlesztés a jövőbeli egészségügyi kihívások kezelésére irányul, és jelentős előrelépést jelenthet a járványok elleni küzdelemben.

A közlemény alapján a VNL és a vállalat egy új fejezetet indít a járványokkal szembeni védekezés terén. Az ipari szintre emelt technológiai újításukkal olyan innovatív megoldásokat fognak nyújtani, amelyek...

Az UV-vel inaktivált vírusok alkalmazása jelentős mértékben növeli a kutatási és fejlesztési folyamatok biztonságát, mivel nem szükséges hozzájuk a legmagasabb biztonsági szintű laboratóriumok használata. Az eljárás hatékonyságának köszönhetően gyorsabb vakcinafejlesztések valósulhatnak meg, ráadásul az inaktivált vírusok potenciálisan alkalmasak lehetnek diagnosztikai tesztek előállítására és fejlesztésére is – áll a közleményben.

Related posts